Brezplačna poštnina nad 50€ 🚚

Od 2008

Vam je morda všeč?

Moja košarica

V košarici ni izdelkov.

Izberite darilo

  • DARILO: Minis - Booster serum z vitaminom C

  • DARILO: Minis - Booster serum s hialuronsko kislino

  • DARILO: Minis - Čistilni gel

  • DARILO: Minis - Miceralna voda s hialuronsko kislino

  • DARILO: Minis - Express Radiant čistilna pena

Nadaljujte z nakupovanjem

Iskalnik

Vse(0) Izdelki(0) Strani(0) Članki(0)
HIALURONSKA KISLINA: NARAVNA ALI KEMIČNA?

Čas branja: 2 minuti

Hialuronska kislina: naravna ali kemična?

Povzetek:

Kratek povzetek članka za zaposlene bralce:

Hialuronska kislina je naravna molekula prisotna v našem telesu že od rojstva! Prvaki – tisti, ki jo imajo največ – so dojenčki!

Hialuronsko kislino, ki se uporablja v kozmetiki, so nekoč pridobivali iz različnih virov, med drugim iz petelinjih grebenov. Kikiriki v podjetju Novexpert? Nikoli! Obljubljamo, da smo 100 % veganski!

Hialuronska kislina v izdelkih Novexpert izvira iz naravnega in »čistega« postopka z uporabo biotehnologije in s pomočjo dobrih bakterij.

DELNO RAZKRITA SKRIVNOST MEHKE DOJENČKOVE KOŽE

Dojenčki imajo veliko količino snovi, ki si je želimo vsi …

Zakaj imajo dojenčki tako elastično kožo? V čem je skrivnost mehke in gladke »dojenčkove kože«? Mislim, da ne bom daleč od resnice, če rečem, da si je vsak od nas to vprašanje zastavil že vsaj enkrat. Zato bomo danes razkrili del skrivnosti.

Najprej je treba vedeti, da je telo dojenčkov sestavljeno iz približno 80 % vode (medtem ko ta pri odraslih niha med 55 % in 60 %1). Najpomembnejše pa je, da je drugi bistveni element … hialuronska kislina! Da, prav ste prebrali, dojenčkova koža vsebuje izjemno veliko hialuronske kisline.

Toda kako je lahko ta odgovorna za njihova okrogla lička? Z zadrževanjem vode, pri čemer nastane gel. Deluje podobno kot majhna dehidrirana goba, ki lahko zadrži tekočino in ob stiku z vodo svoj volumen podvoji ali celo potroji. Hialuronska kislina deluje na enak način kot goba in lahko zadrži do 1000-krat več vode, kot je njena teža2!

HIALURONSKA KISLINA, KI JO JE USTVARILA NARAVA

Molekula, ki je obstajala že pred človekom

Hialuronska kislina spada v družino polisaharidov oziroma kompleksnih sladkorjev. Raziskovalci menijo, da je nastala hkrati s prvimi bakterijami pred dvema milijardama let. Vendar so jo pri živalih prvič prepoznali šele leta 1934, in sicer v posebnem delu očesa: steklovini3. Kot zanimivost: hialuronska kislina je dobila ime po tem odkritju, saj je grška beseda za steklovino »hyalos«.

V skladu z zgornjo razlago je hialuronska kislina naravna molekula, ki je prisotna ne le pri dojenčkih, temveč pri vseh ljudeh in živalih. Na srečo ne izgine, ko rastemo! Vendar se s starostjo njena količina in kakovost zmanjšujeta, o čemer več razložimo v nadaljevanju.

Naše telo proizvaja hialuronsko kislino povsod: v možganih, očeh, popkovini in tudi v koži. Koža je organ, ki vsebuje največ hialuronske kisline: polovica te kisline (približno 7 do 8 g4, 5) je v povrhnjici in usnjici.

HIALURONSKA KISLINA: NARAVNA ALI KEMIČNA?

… IN LJUDJE JO DAJO V TUBICO!

Ko začnem s temi pojasnili, me ljudje vprašajo: »Od kod prihaja hialuronska kislina v kozmetičnih izdelkih? Ne moremo je pridobiti iz ljudi, kajne?« Seveda ne, bodite pomirjeni.

Da bi vse razumeli, se vrnimo nekaj let, celo desetletij nazaj. Takrat so hialuronsko kislino, ki so jo uporabljali v kozmetiki, pridobivali iz … petelinje rože na glavi! Dolga leta je bil to najpomembnejši vir za kozmetiko.
Vendar vam zagotavljam, da ne v podjetju Novexpert! Vedno smo bili vegani, še preden je ta izraz sploh obstajal. Zato v svojih formulah zavračamo vse sestavine živalskega izvora.

HIALURONSKA KISLINA: NARAVNA ALI KEMIČNA?

Zahvaljujoč biotehnologiji!

V podjetju Novexpert za pridobivanje biorazgradljive hialuronske kisline, kakršno najdemo v naši koži, uporabljamo biotehnologijo. Če pojasnim nekoliko podrobneje: dobre bakterije iz mleka pridejo v stik s pšenico v stresnem okolju, na primer pri izjemno visokih temperaturah ali visokem tlaku. Da bi se zaščitile, bakterije zaradi sladkorjev, ki jih vsebuje pšenica, ustvarijo zaščitni ščit ali ovojnico iz 100-odstotno čiste hialuronske kisline.
Prav to hialuronsko kislino vključujemo v formule svoje linije izdelkov. Njena sestava je podobna sestavi hialuronske kisline, ki jo proizvaja naše telo, to pa jo lahko v celoti uporabi in razgradi. Ta postopek je naraven in čist, kar pomeni, da ne onesnažuje okolja. Prinaša nam samo koristi!
Prosimo, upoštevajte, da smo se v podjetju Novexpert odločili, da izdelamo naravno hialuronsko kislino. Nekatera podjetja se odločijo, da jo po izdelavi spremenijo, na primer, da povečajo njeno odpornost proti oksidaciji ali čas, ki ga ostane v telesu. S tem nastane sintetična hialuronska kislina. Če torej želite 100 % naravno rešitev, jo ponujamo v podjetju Novexpert!

Obljubite mi, da po branju tega članka ne boste ljubosumni na dojenčke!
In, bolj resno:

ne obravnavajte hialuronske kisline kot umetne molekule;

če želite biti prepričani o izvoru hialuronske kisline, ki jo nanašate na kožo, izberite 100 % naravno formulo. Nič lažjega! Kliknite TUKAJ in odkrijte našo linijo izdelkov s hialuronsko kislino. Če želite biti v popolnosti prepričani v naše besede, lahko na vsakem našem proizvodnem listu izdelka najdete podroben seznam sestavin.

Zjutraj

Nanesite 2 do 3 kapljice Booster seruma na celoten obraz. Pustite delovati 5 minut ali neposredno nanesite Repulp kremo. Popolna kombinacija za globoko hidrirano in napeto kožo.

Zvečer

Za intenzivno vlaženje masko Repulp pustite delovati 10 minut, nato jo izperite ali pustite delovati čez noč za zjutraj napeto in nahranjeno kožo. Uporabite enkrat tedensko ali po izpostavljenosti določenim vremenskim razmeram (mraz, veter, sonce…).

Reference

1. EFSA (2010). Scientific Opinion on Dietary Reference Values for water EFSA Journal, 8(3), 1459.
2. Bogdan Allemann, I., in Baumann, L. (2008). Hyaluronic acid gel (Juvéderm™) preparations in the treatment of facial wrinkles and folds. Clin Interv Aging., 3(4), 629–634.
3. Necas, J., Bartosikova, L., Brauner, P., in Kolar, J. (2008). Hyaluronic acid (hyaluronan): a review. Veterinarni Medicina, 397–411.
4. Menaa, F., Menaa, A., in Menaa, B. (2011). Hyaluronic Acid and Derivatives for Tissue Engineering. Biotechnology & Biomaterials.
5. Papakonstantinou, E., Roth, M., in Karakiulakis, G. (2012). Hyaluronic acid: A key molecule in skin aging. Dermatoendocrinol., 4(3), 253–258.